Má jasný, i když nepsaný řád:
ten, kdo zve, platí.

Navrhuje také místo setkání (většinou restauraci). Hostitel zasedá ke stolu jako první a na místě navrhuje zasedací pořádek přítomných. Hlavním účelem pracovního oběda je upevnění vzájemné důvěry mezi obchodními partnery.

Pracovní oběd začíná v době mezi 12. - 13. hodinou. Oficiální pracovní oběd začíná až ve 14 hodin. Délka pracovního oběda trvá ve většině případů jednu a půl až dvě hodiny. Přichází na něj jen pozvaní lidé a to v přesně stanovený čas.

Podávají se jídla v tomto pořadí: studený předkrm, polévka, teplý předkrm, maso s přílohou, moučník, káva.

Počet nápojů (kromě kávy) nesmí překročit počet čtyři. Je vhodné mít jeden druh nápoje ke dvěma podávaným chodům. Před zahájením oběda se podává aperitiv (Martini, Cinzano, Campari, suché víno či sekt). Účelem aperitivu je povzbudit chuť k jídlu a podává se v daném množství 2-5 cl. Aperitivem se nepřiťukává. Vínem či sektem ano. Během přípitku věnujte pozornost hostiteli a nekonzumujte jídlo či pití a ani se nebavte. Dále si zvolíme nápoj a teprve potom si začneme vybírat z jídelního lístku. Hostitel může doporučit místní speciality, nevhodné je ovšem vybírat si z denní nabídky restaurace (nejlevnější jídla). Při objednávce může hostitel objednat všem hostům. V opačném případě si může objednat každý sám, ale v tom případě si hostitel objednává až jako poslední. V průběhu konzumace si volíme nealkoholické nápoje nebo popř. pivo či víno. To záleží na zvoleném pokrmu. Pivo se hodí především k tučným a pikantním jídlům. Bílé víno volíme k rybám, drůbeži, mořským plodům či libovému masu. Červené víno k hovězímu a smaženému masu, nebo ke zvěřině. Závěrem se podává moučník a káva. Těsně po kávě může přijít na řadu tzv. long drink - whisky nebo gin se sodou, který naznačuje definitivní konec sezení. Povinností každého hosta je poděkovat osobně hostiteli a rozloučit se s ním.

Pracovní oběd
Pracovní oběd

Mám chuť zkusit vaše služby a vytvořit poptávku...

Chci vytvořit poptávku
Pracovní oběd
Vozíme tým profesionálů
Vozíme tým profesionálů

Máte chuť nás ochutnat?

Chci vytvořit poptávku

Zavřít poptávku

Poptávka

Chcete uspořádat velký kongres, firemní večírek, svatbu či pohostit své blízké?
Obraťte se na nás pomocí poptávkového formuláře. Sdělte nám své chutě, potřeby, představy i svá přání. Nabídka tak bude zpracována o to rychleji. Děkujeme a budeme se těšit na osobní setkání.
Nevíte si rady? Zavolejte…
Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů
Limit není úplně ideální, bude lepší, když si zavoláme a zkusíme s tím něco udělat.